תיקוני אופניים


תיקוני אופניים יכולים להיראות מאיימים בהתחלה, אבל עם מעט ידע והכלים הנכונים, כל אחד יכול להיות מיומן בתחזוקה ותיקון של האופניים שלו. בין אם אתה רוכב ותיק או רק בתחילת הדרך, ללמוד כיצד לתקן את האופניים שלך יכול לחסוך לך זמן וכסף, ולתת לך תחושה של הישג ועצמאות.

הבנה בסיסית כיצד פועלים אופניים

לפני שצוללים לתיקונים ספציפיים, חשוב שתהיה לך הבנה בסיסית כיצד פועלים אופניים.

לאופניים שלושה מרכיבים עיקריים: המסגרת, מערכת ההנעה והגלגלים. המסגרת היא השלד של האופניים, המורכב מצינורות מתכת או סיבי פחמן שמחזיקים הכל ביחד.

מערכת ההנעה מורכבת מהדוושות, השרשרת, הארכובה וגלגלי השיניים, הפועלים יחד כדי להניע את האופניים קדימה. הגלגלים הם המאפשרים לאופניים להתגלגל, והם מורכבים מהחישוקים, החישורים והצמיגים.

תיקוני האופניים הנפוצים ביותר

אחד מתיקוני האופניים הנפוצים ביותר הוא תיקון פנצ'ר בצמיג. פנצ'רים בצמיגים יכולים להיגרם מפנצ'רים מפסולת על הכביש, או מהתבלה של הצמיג ואיבוד אוויר.

כדי לתקן פנצ'ר, תזדקק לערכת תיקון צמיגים, משאבת אופניים ומנוף צמיגים. ראשית, הסר את הגלגל מהאופניים על ידי שחרור הברגים ברכזת או ידית השחרור המהיר. לאחר מכן, השתמש בידית הצמיג כדי לחלץ את הצמיג מהחישוק.

בדוק את הצמיג ואת הצינור הפנימי לאיתור פנצ'רים או נזק. אם אתה מוצא פנצ'ר, השתמש בערכת תיקון הצמיגים כדי לתקן אותו בהתאם להוראות היצרן. אם אינך מוצא פנצ'ר, הצינור הפנימי עלול להינזק בדרך אחרת, כגון דליפת חריר או פיצול.

במקרה זה, תצטרך להחליף את הצינור הפנימי. לאחר תיקון או החלפת הפנימית, החזירו את הצמיג אל החישוק, וודאו שהוא יושב כראוי, ונפחו את הצמיג ללחץ המומלץ בעזרת משאבת אופניים. לבסוף, החזירו את הגלגל על האופניים וודאו שהכל מהודק כמו שצריך.

תיקון נפוץ נוסף הוא תיקון שרשרת שבורה. שרשרת שבורה יכולה להיגרם מבלאי, או מכך שהשרשרת נתפסת במשהו ונקרעת. כדי לתקן שרשרת שבורה, תזדקק לשרשרת חדשה, כלי שרשרת וצבת. ראשית, הסר את השרשרת השבורה מהאופניים על ידי לחיצת כלי השרשרת אל אחת החוליה ודחיפת הסיכה החוצה.

לאחר מכן, מדדו את השרשרת החדשה כדי לוודא שהיא באורך הנכון, והשתמשו בכלי השרשרת כדי ללחוץ את הסיכה חזרה לאחת החוליות.

לבסוף, חברו את השרשרת לאופניים על ידי השחלתה דרך המעביר הקדמי והמעביר האחורי, וחיבור שני הקצוות יחד עם הפלייר. תיקון חשוב נוסף הוא התאמת ההילוכים. אם ההילוכים שלך לא עוברים בצורה חלקה, או אם הם עושים הרבה רעש, זה יכול להיות סימן שצריך להתאים אותם.

כדי לכוונן את ההילוכים, תזדקק למפתח משושה ומעמד לאופניים (אם אין לך, תוכל גם להשעין את האופניים על קיר). ראשית, העבר את ההילוכים לשרשרת הקטנה ביותר ולגלגל השיניים הקטן ביותר. לאחר מכן, השתמש במפתח המשושה כדי לשחרר את בורג עיגון הכבל על המעביר.

העבר את ההילוכים בין כל השילובים השונים כדי לוודא שהם עוברים בצורה חלקה. אם ההילוכים לא עוברים בצורה חלקה, השתמש במפתח המשושה כדי לכוונן את מתאם הקנה במעביר.

לבסוף, הדק מחדש את בורג עיגון הכבל ובדוק שוב את ההילוכים כדי לוודא שהם עוברים בצורה חלקה.

לפרטים נוספים : https://www.punchertlv.co.il/