תמונות לילדים

תמונות לילדים

תמונות לילדים יכולות להיות דרך נהדרת לעזור להם לפתח את דמיונם, כמו גם ללמד אותם על העולם הסובב אותם. עם זאת, ישנם סוגים רבים ושונים של תמונות לבחירה, וזה יכול להיות קשה למצוא את התמונות הנכונות.

מהן תמונות לילדים?

בשנים הראשונות לחיים, תמונות הן אחד הסמלים החשובים ביותר. בחברות מערביות, תינוקות ופעוטות נחשפים באופן קבוע לתמונות, ומחקרים הראו שהם יכולים להשתמש בתמונות כסמלים עד 30 חודשים.

ספרי תמונות נקראים בדרך כלל בקול רם לילדים צעירים, ויכולים לעזור בפיתוח שפה ובסיפור סיפורים. הספרים נבחרים לעתים קרובות על ידי הורי הילדים.

ישנם סוגים רבים ושונים של ספרי תמונות, כולל קומיקס, שנכתבים כדי לספר סיפור באמצעות תמונות רציפות. הסוג הנפוץ ביותר של ספר תמונות הוא בדיוני. בספרים עשויים להיות סיפורים מלאים שנכתבו בחריזה, או שהם עשויים להיות אוסף שירים של מחברים שונים.

כמה מספרי התמונות הטובים ביותר לילדים צעירים כוללים את החתול בכובע של ד ' ר סוס, ואת מוריס סנדק איפה דברים פראיים. נושאים פופולריים אחרים כוללים חווה, שעת שינה וידידות.

בנוסף לסיוע לילדים צעירים בפיתוח כישורי שפה, ספרי תמונות עוזרים גם לילדים להבין את העולם הסובב אותם. האיורים עוזרים לילדים להקשר את הטקסט, והספרים מציגים לעתים קרובות דמויות שילדים צעירים מכירים.

ניסוי אובייקט תמונה נערך על בני 18 עד 24 חודשים. מחצית מהילדים בחרו תמונה לבד והחצי השני בחר אובייקט ותמונה אמיתיים. רק אחד מבני 18 החודשים בחר באובייקט חדש אמיתי.

מדוע תמונות לילדים חשובות?

בין אם זה תמונה משפחתית או דיוקן, תמונה יכולה לעזור לילדים לזכור רגעים חשובים בחייהם. זו יכולה להיות גם דרך נהדרת להכיר לילדים קרובי משפחה רחוקים ולעזור להם לבנות תחושת שייכות.

ילדים יכולים גם ללמוד מתוך ספר תמונות. לדוגמה, ספר תמונות על כלב יכול לעזור להם להבין את מושג הסיבה והתוצאה.

ספר תמונות עם סיפור ללא מילים יכול לעזור לילדים ללמוד להשתמש בהבעות פנים. ספר תמונות ללא מילים עשוי גם לעודד ילדים להמציא חרוזים משלהם. זוהי דרך מצוינת ללמד ילדים לקרוא בשפה שלהם.

זה גם כיף לקרוא ספר תמונות בקול רם. זה מחזיק את תשומת הלב של ילדים טוב יותר מאשר ספר ללא תמונות. זוהי גם דרך מצוינת לעסוק בילד ולעודד מיקוד עצמי. במהלך מפגש קריאה, ילד אחד עשוי להתרכז בסיפור בזמן שהילד השני מסתכל על התמונות. זה מאפשר למורה להחזיר את תשומת הלב של הילד לטקסט.

דרך נוספת ליהנות מקריאה עם ילדים היא ליצור ציד נבלות. בחר תמונה אחת או שתיים ובקש מהילד למצוא את הפריטים ברשימה. אפשר להפוך את זה גם לדיון על ספר התמונות.

איך לבחור תמונות לילדים?

שימוש בתמונות בכיתה שלך יכול להיות כלי הוראה יעיל מאוד. ניתן להשתמש בו כדי לשפר את למידת התלמידים, לפתח את ההערכה העצמית של התלמידים ולשפר את מערכי השיעורים. עם זאת, יש כמה מלכודות להיזהר. אם משתמשים בהם ברשלנות, לתמונות יכולה להיות השפעה שלילית על ביטחון התלמידים ולמידתם. שימוש בתמונות הנכונות עבור התלמידים הנכונים בזמן הנכון יכול לעשות הבדל גדול.

המרכיב החשוב ביותר בתמונות הוא לבחור תמונות התואמות את הגיל ורמת הניסיון של התלמידים. זה חשוב במיוחד כאשר הילדים צעירים יותר. לדוגמה, אם אתה מורה בבית ספר יסודי, התמונות שלך יצטרכו להיות מתאימות לגיל ולהכיל תוכן שניתן לזהות את חוויית החיים.

החלק המרגש ביותר בשימוש בתמונות בכיתה שלך הוא לראות את תגובת התלמידים שלך כאשר הם מסתכלים עליהם. הם ישאלו שאלות, יראו את הבנתם בנושא ואף יבקשו מכם לזהות חלק מהפריטים בתמונה. תמונה שנבחרה היטב יכולה אפילו לגרום לתלמידים שלך לחייך אם הם לא מרגישים עליזים במיוחד.

מומלץ לאגד את אוספי התמונות שלך במיקום מרכזי אחד. זה יקל על זיהוי ובחירת התמונה הטובה ביותר שתתאים לצרכי הקבוצה. כמו כן, קוד צבע עשוי להיות שימושי כדי להקל על השימוש היעיל ביותר בתמונות.